Atende Medica wystawiła pierwsze w Polsce e-skierowanie

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że wczoraj (12 grudnia 2018) na platformie P1 pojawiło się historycznie pierwsze e-skierowanie, wystawione z oprogramowania Atende Medica! Zostało wystawione w jednym z warszawskich ZOZów korzystających z oprogramowania Medicus On-Line naszej firmy. 

Można uznać, że tym samym e-skierowania przeszły z fazy testów/pilotażu do fazy produkcyjnej eksploatacji.

przeciwieństwie do e-recepty, gdzie w pilotażu i uruchomieniu brali udział tylko niektórzy producenci oprogramowania ze względu na narzucone, niewielkie obszary geograficzne, do pilotażu e-skierowań mogli przystąpić praktycznie wszyscy. Jednak to właśnie Atende Medica jest pierwszą firmą, która wysłała e-skierowanie na P1. 

Wprowadzenie e-skierowań będzie dużym ułatwieniem dla pacjentów, którzy zapisują się na wizyty telefonicznie lub przez internet. Dotychczas musieli dostarczyć papierowe skierowanie, obecnie będą mogli to skierowanie udostępnić zdalnie. Również dla placówek medycznych, korzystających z e-skierowania, będzie to ułatwienie, gdyż wraz z e-skierowaniem docierają pełne dane pacjenta, dzięki czemu zarejestrowanie karty pacjenta będzie automatyczne i rejestratorka nie będzie już musiała przepisywać wszystkich danych teleadresowych do systemu.