o nas


CloudiMed w liczbach 

Istniejemy na rynku od ponad 25 lat.

Marka Atende Medica Sp. z o.o. powstała w wyniku połączenia wiedzy oraz doświadczenia dwóch silnie i prężnie działających na rynku polskim spółek, oferujących nowoczesne rozwiązania IT dla branży medycznej:
 
 • Impulsy Sp. z o.o. (1989 r. - początek działalności),
 • Textus Virtualis Sp. z o.o. (1998 r. - początek działalności).

Od 2007 r. (wówczas jako Impulsy) do stycznia 2021 stanowiła część Grupy Kapitałowej Atende, spółki teleinformatycznej specjalizującej się w usługach z zakresu integracji sieciowej, centrów danych, outsourcingu IT oraz Cloud Computingu.

21 stycznia 2021 większościowym udziałowcem spółki (odkupując udziały od Atende S.A.) została firma Konsultant-IT jeden z czołowych podmiotów oferujących rozwiązania informatyczne (m.in. systemy klasy HIS, ERP) dla szpitali na ternie całej Polski.

8 listopada 2021 zaktualizowany został wpis w KRS, potwierdzający zmianę nazwy Spółki na CloudiMed Sp. z o.o.

kit_logo


Zakres działaności

CloudiMed to firma oferująca rozwiązania informatyczne dla instytucji sektora medycznego (tak publicznego jak i prywatnego), a w szczególności dla:

 • szpitali,
 • przychodni,
 • gabinetów lekarskich,
 • zakładów opiekuńczo-leczniczych,
 • hospicjów.

 Zapewniamy kompleksową obsługę placówek medycznych obejmującą:

 • sprzedaż i wdrożenia systemów informatycznych obsługujących „część białą” (HIS), laboratorium, RTG-PACS-RIS jak i „część szarą” (FK, płace, kadry, materiałówka, środki trwałe, grafiki dyżurów, rejestracja czasu pracy).
 • integrację różnych systemów pracujących u Klienta poprzez zbudowanie odpowiednich interfejsów.
 • audyt i doradztwo w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań informatycznych (sprzętowych i software’owych) dla danej placówki medycznej.
 • wsparcie w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.
 • kompleksowe wyposażenie infrastruktury tele-informatycznej oraz komunikacyjnej, a w tym: 
           - sprzedaż, instalacja i konfiguracja sprzętu komputerowego (serwery, notebooki, tablety, drukarki kodów kreskowych, czytniki kodów kreskowych;
             czytniki dowodów osobistych, kolektory danych, itd.);
           - projektowanie i wykonywanie sieci komputerowych;
           - dostarczanie rozwiązań telekomunikacyjnych (internet, telefonia cyfrowa, kolokacja serwerów, itp.).
 
 • świadczenie informatycznych usług serwisowych na poziomie aplikacji, jak również sieci informatycznych i sprzętu komputerowego.

PORTFOLIO GŁÓWNYCH ROZWIĄZAŃ:

Jako firma dostarczająca oprogramowanie medyczne specjalizujemy się w produkcji, wdrożeniach i utrzymaniu systemów typu HIS (ang. Hospital Information Systems), a naszymi głównymi produktami są:

 • Systemy informacji medycznej,  będące nowatorskim i skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym zautomatyzować pracę instytucji medycznych i sprawnie zarządzać ich złożoną strukturą. Systemy te łączą w sobie część administracyjną, medyczną, z laboratorium analitycznym oraz diagnostyką obrazową. Są to modułowe systemy informatyczne dostępne w dwóch modelach: stacjonarnym Medicus On-Line (działającym na lokalnej infrastrukturze placówki medycznej) oraz cloudiMed (model w "chmurze").
 • Business Intelligence (BI) jest to proces przekształcania danych z systemów źródłowych jednostki w informację wykorzystywaną  do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. System ten umożliwia szybkie generowanie raportów, analiz oraz sprawozdań, na podstawie których stawia się hipotezy.


W ofercie dedykowanej dla rynku medycznego znajdują się liczne rozwiązania spełniające zarówno indywidualnie oczekiwania Klientów, budowane pod konkretne potrzeby,  jak i ogólne wykorzystywane w  każdej jednostce medycznej.


Profesjonalizm i doświadczenie sprawiły, że zaufało nam blisko 150 Klientów na terenie całego kraju! Zapraszamy do współpracy.

 

ZAPYTANIE OFERTOWE

ZAINTERESOWAŁY CIĘ NASZE ROZWIĄZANIA?

ZAPYTANIE OFERTOWE